2010RR Krásný stavební pozemek ve Svoru - Rousínově 2010RR Krásný stavební pozemek ve Svoru - Rousínově

Spádová oblast: Lužické hory, Rousínov, Svor Nabízíme k prodeji stavební pozemek, přiměřené velikost

2009RR Nádherný, velký stavební pozemek ve Svoru - Rousínově 2009RR Nádherný, velký stavební pozemek ve Svoru - Rousínově

Spádová oblast: Rousínov, Svor, Lužické hory Nabízíme k prodeji velký stavební pozemek, posazený v mí

2007RR Krásný rodinný pension po rekonstrukci v Jizerských horách 2007RR Krásný rodinný pension po rekonstrukci v Jizerských horách

Spádová oblast: Jizerské hory,Tanvaldsko, Západní Krkonoše Klidné, tiché prostředí, příjemné místo, s

2005AA Krásný pozemek za výhodnou cenu v Huntířově u JBC 2005AA Krásný pozemek za výhodnou cenu v Huntířově u JBC

Spádová oblast: Jablonecko, železnobrodsko, Horní a Střední Pojizeří s dobrou celoroční dostupností do zam

2004RR Poloroubená chalupa (RD) ve Smržovce, Jizerské hory 2004RR Poloroubená chalupa (RD) ve Smržovce, Jizerské hory

Spádová oblast: Tanvaldsko, Jizerské Hory, Jablonecko Nabízíme k prodeji příjemný rodinný domek (chal

2002RR Rodinný dům o velikosti 3+1 ve Mšeně u Mělníka 2002RR Rodinný dům o velikosti 3+1 ve Mšeně u Mělníka

Spádová oblast: Kokořínsko, Mělnicko Nabízíme k prodeji podsklepený rodinný domek o velikosti 3+1 z roku

2000AA Krásný horský pozemek v Lučanech nad Nisou 2000AA Krásný horský pozemek v Lučanech nad Nisou

Spádová oblast: oblast Lučan nad Nisou, Jablonecko, Jizerské hory Nabízíme k prodeji krásný pozemek v Lu

1736RR RD (statek) z roku 1933 o velikosti 2x3+1 ve Zdislavě 1736RR RD (statek) z roku 1933 o velikosti 2x3+1 ve Zdislavě

Spádová oblast: Liberecko, Zdislava Nabízíme k prodeji rodinný dům, chalupu, statek v okrajové částí ob

1920RR Prodej  stavebního pozemku v obci Soleček, okr. MB 1920RR Prodej stavebního pozemku v obci Soleček, okr. MB

Spádová oblast: Mnichovo Hradiště, Český ráj, Mladoboleslavsko Nabízíme k prodeji velmi pěkný stavebn

1910RR Rozestavěný rodinný dům (7+1) v Maršovicích na Jablonecku 1910RR Rozestavěný rodinný dům (7+1) v Maršovicích na Jablonecku

Spádová oblast: Jablonecko, Jizerské hory, Maršovice Nabízíme k prodeji rozestavěný rodinný dům o vel

Prověřená společnost Prověřená společnost

Pojizerská realitní s.r.o. se stala na sklonku loňského roku držitelem prestižního "Certifikátu prověřená s

01859RR Prodej společnosti s výrobou šperků, obchod drahými kameny 01859RR Prodej společnosti s výrobou šperků, obchod drahými kameny

Prodej firmy, zabývající se výrobou šperků, obchod s drahými kameny Prodává se tradiční výroba šperků

Hlavní strana Hlavní strana Služby Služby Nabízíme Nabízíme
Články  |  Reference  | 
Napište nám Mapa portalu  Kontakty  O nás  Reference naší společnosti  Kariéra

Klíčové slovo:
Oblast:
Typ:

Podrobné hledání
Postup při koupi nemovitosti prostřednictvím Pojizerské realitní s.r.o.

 

Pojizerská realitní s.r.o. je společnost jenž vznikla v roce 2004 a již dnes se může pyšnit stovkami prodaných nemovitostí.

Protože však každý z Vás kupuje nemovitosti zpravidla jednou, či dvakrát za život, dovolte nám, abychom Vám představili postup, který s největší pravděpodobností bude následovat.

1. Rezervace nemovitosti

2. Uzavření smluvních dokumentů nezbytných k prodeji a úvěrování  nemovitostí.

Budoucí zájemce na základě Smlouvy o rezervaci, či eventuelně Budoucí smlouvy kupní, jako vyjádření svého vážného zájmu skládá na úložkový účet společnosti částku odpovídající zpravidla deseti procentům z celkové kupní ceny nemovitosti. Již v Budoucí smlouvě kupní je pak zakomponováno, jakým způsobem bude obchodní případ dále pokračovat, to znamená, jak dojde k vypořádání celé kupní ceny a do jakého data.

 

Úhrada kupní ceny za pořízení nemovitostí

Hlavním kritériem úhrady kupní ceny je bezpečnost jak pro prodávající, tak pro kupující. Za tímto účelem společnost vlastní úložkový účet, tedy účet na kterém se tok financí děje stejně, jako u klasické notářské úschovy, kdy se činnost (vypouštění finančních prostředků) děje dle regulativ vytvořených jednotlivými smluvními ujednáními vytvořenými v daném obchodním případě.

Platba v hotovosti - nejjednodušší forma úhrady. V tomto případě jednoznačně doporučujeme uložení celé kupní ceny do podání návrhu na vklad uschovat celou kupní cenu na úložkovém účtu, a to pro bezpečnost všech účastníků -  tedy jak strany prodávající, tak kupujících.

Platba hypotéčním úvěrem - kupní cena  pak může být hrazena jak stoprocentním úvěrem od Banky, či doplacením úvěru v hotovosti v případě, že bonita kupujícího, či nemovitosti, není dostatečná.  Je však nutné, aby kupující nejdříve prověřil, zda není dlužníkem, zda jeho příjem je dostatečný, či je dostatečná bonita nemovitosti, kterou zastavuje.

Platba ze stavebního spoření - velmi rozšířené, bohužel také nejsložitější čerpání finančních prostředkůna pořízení vlastnínemovitosti a to především pro administrativní složitost a dlouhodobost čerpání.

Doplacení z vlastních zdrojů - je možné, že úvěr poskytnutý bankou nebude dostatečně vysoký k tomu, aby jím bylo možno zajistit celé financování nemovitosti. V tomto případě je nutné, aby byla kupní cena zarezervovaných nemovitostí doplacena z vlastních zdrojů nebo jiným hypotéčním úvěrem.

 

Odstranění právních vad prodávaných nemovitostí

Ne každý prodej nemovitosti však probíhá hladce - a to zejména v případě, kdy se na prodávaných nemovitostech vyskytují právní vady. Je tedy nutné, aby prodávající v součinnosti s realitní kanceláří na jejich odstranění spolupracoval tak, aby byly odstraněny dříve než-li dojde k vyhledání zájemce o koupi.

Nejčastější právní vady znesnadňující prodej nemovitostí jsou:

1. Na nemovitostech je uveden jiný vlastník, než-li nemovitost užívá. V tomto případě pravděpodobně nedošlo k vložení příslušných smluvních dokumentů k příslušnému katastrálnímu úřadu.

2. V katastru nemovitostí je uvedená jiná adresa, než-li adresa trvalého bydliště dle OP.

3. Na výpisu z katastru nemovitostí je uvedeno rodné příjmení, nikoli nové, získané sňatkem.

4. Věcná břemena - doporučujeme jejich zrušení a to zejména jedná-li se o věcná břemena trvalého užívání pro osoby žijící, nebo i zemřelé. Nejen, že takové věcné břemeno snižuje hodnotu nemovitosti, ale snižuje i možnost financování.

5. Prodej pouze části majetku (parcely). Jedná se například při dělení pozemku, kdy vlastník prodává pouze část majetku. V tomto případě doporučujeme vypracovat příslušný geometrický plán nového stavu a nechat tuto záležitost potvrdit příslušným katastrálním úřadem.

6. K nemovitostem nevede žádná přístupová komunikace. Doporučujeme zřídit věcné právo pro vlastníka prodávaných nemovitostí, nebo vykoupit část pozemku na komunikaci, či alespoň s vlastníky možné přístupové komunikace celou záležitost závazně předjednat tak, aby přímo vstoupili do budoucích smluvních dokumentů nezbytně nutných k realizaci prodeje.

7. Zástavní  právo ve prospěch Banky. V případě, že se jedná o hypotéční úvěr a pro budoucího kupujícího může být výhodné celý úvěr převzít, nebo z kupní ceny stávající úvěr vyplatit. Pokud se však jedná o jiný druh úvěru jak pro bankovní, tak nebankovní sektor, je nutné tuto pohledávku vyřešit dříve, než-li dojde k samotnému vyhledání zájemce o koupi. Jinak je celý realitní obchod velmi znesnadněn a v případě úvěrování předmětných nemovitostí dokonce znemožněn.

8. Exekuce. Nejzávažnější právní vada prodávaných nemovitostí. Každá jednotlivá exekuce, soudní příkaz na exekuci, či podobná právní vada musí být vyřešena dříve, než-li dojde k samotnému vyhledání zájemce. Pak bude realitní obchod probíhat standardním způsobem. V případě, že vlastník nemovitostí není, pravděpodobně z finančních důvodů schopen tyto náležitosti obstarat, musí být jednoznačně stanoven postup, jak bude nemovitost prodávána a jakým způsobem se tohoto aktu zúčastní věřitelé, eventuelně jiné instituce pověřené věřitelem, či věřiteli. Dovolujeme si jen upozornit, že takto prodávaná nemovitost je neúvěrovatelná a budoucí eventuelní zájemce ji musí hradit v hotovosti.

Výše uvedené právní vady odstraňuje na své náklady vždy vlastník nemovitostí, či jím pověřená osoba.

 

   

 

Postup při prodeji prostřednictvím Pojizerské realitní s.r.o.

 

Pojizerská realitní s.r.o. je společnost jenž vznikla v roce 2004 a již dnes se může pyšnit stovkami prodaných nemovitostí.

Protože však každý z Vás prodává nemovitosti zpravidla jednou, či dvakrát za život, dovolte nám, abychom Vám představili postup, který s největší pravděpodobností bude následovat.

 

1. Nábor a identifikace nemovitostí.

V samotném úvodu je důležité, aby každá nemovitost byla pokud možno řádně zdokumentována a jak po faktické, tak právní stránce.

2. Marketing prodeje nemovitostí.

Realitní kancelář dlouhodobě investuje poměrně značné finanční prostředky  do propagace, dnes i Vašich nemovitostí. Jejich objem je veliký, že není reálné, aby běžný vlastník nemovitostí mohl v tomto rozsahu svojí nemovitost propagovat. Jedná se o propagaci pomocí ww stránek společnosti, realitních portál§, obecně známých internetových serverů (například: seznam.cz,centrum.cz, reality.cz, nemovitosti.cz, atp.), pomocí tiskovin, vlastních novin a časopisů, vývěsek a v neposlední řadě i díky vlastní databázi klientů a pomocí dalších jak tuzemských, tak zahraničních realitní kanceláří.

3. Prohlídky na nemovitostech

Jsou prováděny zpravidla za účasti pověřeného pracovníka realitní kanceláře, nebo za účasti vlastníka nemovitosti. V případě, že zájemce projeví ochotu nabízené nemovitosti koupit je předán obchodní případ k dalšímu zpracování oddělení prodeje.

 

Jak dál po prodeji nemovitostí  -  daně a jak na ně

Na zaplacení daně je čas, ale není radno zbytečně otálet.

     Co úřad, to jiný zvyk a jiná délka převodu nemovitostí na nového vlastníka. Zpravidla se tak však stane do dvou měsíců od předání návrhu na vklad vlastnického práva. Podle nové právní úpravy je poplatník (ze zákona prodávající) povinen podat daňové přiznání k dani z převodu nemovitostí nejpozději do třetího měsíce po měsíci, kdy byl zapsán vklad práva do katastru nemovitostí. V těchto případech je daňový subjekt (zpravidla prodávající) povinen na své náklady zajistit zhotovení příslušného znaleckého posudku, sám si vypočítat daň a své daňové povinnosti i v řádných termínech uhradit. (Viz informační leták Ministerstva financí)Portál provozuje: Pojizerská realitní s.r.o. © Copyright 2008, Tipreality.eu, všechna práva vyhrazena.                      Prohlášení o přístupnosti | XML Pojizerská realitní s.r.o.